Official: Golden Boy award final 60 nominees 2021 |

Official: Golden Boy award final 60 nominees 2021

Official: Golden Boy award final 60 nominees 2021

Golden Boy award final 60 nominees 2021

Golden Boy award final 60 nominees 2021

Karim-David ADEYEMI, RED BULL SALZBURG, Munich (Ger)

Rayan AÏT-NOURI, WOLVERHAMPTON, Montreuil (Fra)

Ander Muguruza BARRENETXEA, REAL SOCIEDAD

Jude Victor William BELLINGHAM, BORUSSIA DORTMUND

Stipe BIUK, HAJDUK, Split

Myron BOADU, AS MONACO

Jayden BRAAF, MANCHESTER CITY

Brian Ebenezer Adjei BROBBEY, RB LIPSIA

Armando BROJA, CHELSEA

Riccardo CALAFIORI, ROME, Rome (Ita)

Eduardo CAMAVINGA, RENNES, Cabinda (Ang)

Rayan Mathis CHERKI, OLYMPIQUE LYON

Francisco Fernandes da CONCEIÇÃO, PORTO

Yusuf DEMIR, BARCELONA

Ersin DESTANOGLU, BESIKTAS, Gaziosmanpa

Amad Traoré DIALLO, MANCHESTER UNITED

Jérémy DOKU, RENNES, Borgerhout

Sebastiano ESPOSITO, BASILEA, Castellammare di Stabia (NA, Ita)

Daniel Soares FABIO SILVA, WOLVERHAMPTON

Nicolò FAGIOLI, JUVENTUS

Eric Martret GARCÍA, BARCELONA

Bryan Salvatierra GIL, TOTTENHAM HOTSPUR

Matias GONÇALO RAMOS, BENFICA

Ryan Jiro GRAVENBERCH, AJAX

Mason Will John GREENWOOD, MANCHESTER UNITED

Joško GVARDIOL, RB LIPSIA

Mohamed Amine IHATTAREN, PSV

Kourouma ILAIX MORIBA, BARCELONA

Curtis Julian JONES, LIVERPOOL

Pinto Ramos KAIO JORGE, JUVENTUS

Arnaud Muinga KALIMUENDO, PARIS SAINT-GERMAIN

Odilon Kouakou Dorgeless KOSSOUNOU, BAYER LEVERKUSEN

Khvicha KVARATSKHELIA, RUBIN KAZAN

Kang-in LEE, VALENCIA, Incheon

Tomaz de Lima LUIS HENRIQUE, OLYMPIQUE MARSEILLE

Chukwunonso Tristan MADUEKE, PSV

Costa do Nascimento MARCOS PAULO, ATLÉTICO MADRID

Gabriel Teodoro Silva MARTINELLI, ARSENAL

Yunus Dimoara MUSAH, VALENCIA

Jamal MUSIALA, BAYERN, Stuttgart (Ger)

Alexandre Tavares NUNO MENDES, SPORTING

Pedro González López PEDRI, BARCELONA

Roberto PICCOLI, ATALANTA

Yéremi Jesús Santos PINO, VILLARREAL

Filippo RANOCCHIA, JUVENTUS

Jesus Carvalho REINIER, BORUSSIA DORTMUND

Giovanni Alejandro REYNA, BORUSSIA DORTMUND

Nicolò ROVELLA, GENOA, Segrate (Milan)

Bukayo SAKA, ARSENAL

William Alain André Gabriel SALIBA, OLYMPIQUE MARSEILLE

Martín Adrián Costa SATRIANO, INTER

Luke Jonathan THOMAS, LEICESTER CITY

Barreiros de Melo TIAGO TOMÁS, SPORTING LISBON

Jurriën David Norman TIMBER, AJAX, Utrecht (Ola)

Konstantinos TZOLAKIS, OLYMPIAKOS

Germán Karabinaite VALERA, ATLÉTICO MADRID, Murcia (Spa).

Florian WIRTZ, BAYER LEVERKUSEN, Pulheim (Ger)

Illya Borysovych ZABARNYJ, DYNAMO KIEV, Kiev (Ucr)

Nicola ZALEWSKI, ROME, Tivoli (Rome)

Joshua Orobosa ZIRKZEE, ANDERLECHT, Schiedam (Ola)

Dmtloaded

Leave a Reply

Your email address will not be published.

x